Ад admin Дата: верасня 21, 2014

20.09. 22 тур. г.Масты, стадыён “Нёман”. Нёман Масты - Тарпеда Менск 1:0.

Склад: Шкуратенко - Трафіменка, Міхеенка, Равуцкi, Трубіла (Новікаў) - Шастаковiч (Іванюта), Федурын, Тапчыеў, Парфенчык - Шэлег І., Бандзевiч.

Папярэджанне: Новікаў (грубая гульня).

Газон стадыёна “Нёман” знаходзіцца ў жудасным стан, што не дазволіла не адной з каманд паказаць футбол. У гэтым матчы вароты Тарпеда прыйшлося абараняць Шкуратенко, які выдатна справіўся з гэтай задачай, нягледзячы на ​​прапушчаны гол. У цэлым чорна-белыя адыгралі нядрэнна, а ў канцы правёўшы пару добрых нападаў, прымусілі панервавацца суперніка, які стаў прасіць суддзю завяршаць ўжо матч.

13.09. 21 тур. Тарпеда - Кобрын 0:2

13.09. 21 тур. г.Жодзіна, стадыён “Тарпеда”. Тарпеда Менск - Кобрын 0:2. Чорная паласа няўдачы працягваецца, Тарпеда засмучае сваіх заўзятараў чарговым паразай. Матч затрымаўся на 15 хвілін з-за спазнення гасцей. Першы тайм нічым значным не запомніўся і прайшоў без небяспечных момантаў. Ўсю гульню Кобрын больш кантраляваў мяч і стварыўшы некалькі момантаў змог іх рэалізаваць.